Servis a predaj notebookov a počítačov v Bratislave, webové stránky, grafika, logá, vizitky, pozvánky, promočné oznámenia - MK PC ART&SERVIS

Čistenie notebookov, počítačov:


Čistenie - možno ho pochopiť dvojakým spôsobom,
prvý je vyčistenie od nepotrebných programov, súborov... skrátka dát uložených na pevnom disku (harddisku) a druhý spôsob je fyzické rozobratie notebooka, počítača ľudovo povedané do poslednej šroubičky (skrutky) a odprášenie jeho vnútorností.

prach_v_notebooku.jpg, 23kB

Prečo čistenie odporúčame a kedy?

Ak sa Vám zdá že počítač funguje nejako spomalene, mrzne, je čas nad touto službou pouvažovať a zvážiť pre istotu aj zálohu osobných dát (dokumentov, fotiek, programov...) na externý USB kľúč alebo USB harddisk.
V prípade ak sa notebook či počítač aj prehrieva, je to varovaním že tento úkon fyzického čistenia je potrebné vykonať pokiaľ možno čo najskôr a neodkladať ho.

Dôvody a následky prehrievania sa notebookov a PC:
  • Od zakúpenia a prvého spustenia sa v notebookoch (aj stolových PC) dôsledkom (aj menej) prašného prostredia, či už vo firme alebo v domácnosti, ukladá prach najmä medzi ventilátorom a jemným rebrovaním chladiča.
  • Približne v dobe do jedného roka (niekedy aj skôr) sa z nepatrných čiastočiek prachu stáva súvislá pevná vrstva podobná špongii, kde už malý ventilátor nieje schopný pretlačiť potrebné množstvo vzduchu na ochladenie horúcich rebier chladiča.
  • Ak máte šťastie, notebook (pc) okamžite vypne teplotná poistka a po chvíli ochladenia je možné ho opäť zapnúť.
    - Tu nás neváhajte kontaktovať, lebo je nevyhnutné vykonať úkon fyzického čistenia okamžite!
  • V opačnom prípade sa síce notebook vypne tiež ale už nebude možné ho opätovne zapnúť. V takomto smutnejšom prípade Vám skôr odporučíme zváženie možnosti kúpy nového notebooku (stolového počítača) pred opravou z dôvodu častokrát nerentabilnej hodnoty opravy a možnosti zálohy dát zo starého disku a ich nakopírovanie do nového notebooku či počitača.
Štandardná cena za čistenie jedného notebooku - 29€
(V cene aj potrebné prepastovanie)

Kontakt / Cenník služieb

Po oprave notebooka, pc:

  • poradíme Vám, ako sa starať o počítač, aby ste servis PC potrebovali čo najmenej
  • Naučíme Vás ako kontrolovať správnu funkčnosť počítača

Ostatné služby:

Medzi naše služby patria nielen opravy PC, servis notebookov, ale aj nastavenie ďalšieho počítačového príslušenstva ako tlačiarne, skenery, kopírky, bezdrôtové WIFI pripojenia, pomoc na diaľku.

Poradíme, zapojíme a nastavíme Vám aj vaše audio vizuálne zariadenia - televízory, domáce kiná, reproduktorové sústavy a podobne.

Cenník